Uncategorised

Xhevat Gjini: Nuk përçahet kombi shqiptar

Pas takimit me Kancelaren Angela Merkeli, në Kryeqendrën e kombit shqiptar, erëra të ngrohta po frynë në marrëdhëniet e dy shteteve të Shqipërisë. Këto erëra po shkrijnë “akullin” që qarqe dhe shtete antishqiptare përpiqeshin ta benin mur kinez, qe do ta mbante te ndare kombin tone!! Letra e urimit qe Prishtina i dergoi Tiranes dhe pergjigjja qe erdhi nga Tirana per Prishtinen ngrohu zemrat e shqiptareve kudo qe jane e qe ia kane pa hile Atdheut tone te vetem e te perbashket, Shqiperise se 90 000 km katrore.
Sa te vegjel duken e sa te vegjel jane ata qe propagandojne e angazhohen per te futur pyka midis vellezerve te nje gjuhe, te nje gjaku, kulture e rrënje! “S’ka oxhak pa tym e shtepi pa hidherim”, thote fjala e urte! Sigurisht qe edhe ne shqiptaret kemi ato tonat, por s’mund ta urrejme njeri -tjetrin e s’behemi kurre armiq te njeri- tjetrit! Vetem te mirekuptuar, bashkepunues e unik mund te fitojme perballe shovinisteve qe kercenojne sigurine, jeten, psurine, lirine dhe token tone! Vetem te bashkuar rreth Flamurit tone kuqezi dhe ne nje shtet do te jemi te uruar nga miqte tane e te respektuar edhe nga armiqte! Paqin faqen e bardhe e bekimin e Nenes Shqiperi ata shqiptare qe kontribuojne per vellazerine dhe harmonine ndershqiptare! Mallkuar qofte cilido shqiptar qe me vetedije angazhohet per perçarjen e shqiptareve ! Shqiptaria dhe Shqipëria jane mbi çdo ideologji, fe e parti !