Botë

Departamenti Amerikan i Shtetit: Ligji duhet të respektohet nga të gjithë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në lidhje me arrestimin e Fredi Belerit, kandidat i Berishës e Metës për bashkinë e Himarës.

Reagimin i DASH është bërë për mediat greke, teksa iu është përgjigjur korespondentëve grekë në Uashington.

Në mediat greke thuhet se një përfaqësues i Departamentit të Shtetit të SHBA-së kërkoi të sigurohet vlefshmëria e zgjedhjeve, duke u bërë thirrje të gjitha palëve të respektojnë ligjet dhe rregullat.